HEL(L) SURFIN’

HEL(L) SURFIN’ jest wyjazdem surfingowym organizowanym przez ESN Gdańsk. Każdego roku ponad setka uczestników z Polski i zagranicy bierze udział w kursach windsurfingu, surfingu i kitesurfingu, prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów w Chałupach na Półwyspie Helskim.

Głównym założeniem rebrandingu było odświeżenie wizerunku marki. Impulsem do wykonania nowego projektu była zmiana pisowni nazwy (z Hel(L) SuRFiN’ na HEL(L) SURFIN’), ponadto zbiegła się w czasie z 10-leciem istnienia projektu.

Podczas projektowania postawiłem sobie za cel zastosowanie głębszej niż uprzednio symboliki. Poza oczywistym wyborem desek sufingowych postanowiłem jako uzupełnienie dodać symbol trójzębu, jako nawiązania do miasta z którego projekt się wywodzi, Gdańska – Neptun jest jedną z bardziej charakterystycznych ikon miasta. Jest to też delikatne puszczenie oka w kierunku gry słownej zawartej w nazwie: członu HEL(L) (ang. hell – piekło, Hel – miasto). Rozwinięciem tego są wzory ognia na deskach i rogi na ich końcach.